Oyuncuların en çok tercih ettiği işletim sistemleri belli oldu!

Başlatan carlos, Ksm 12, 2022, 04:30 ÖS

« önceki - sonraki »

carlos

Steam, aylık gerçekleştirdiği donanım ve yazılım anketlerinin sonuçlarını paylaştı. Bu sayede platformdaki kullanıcıların hangi donanımları ve işletim sistemlerini kullandığı konusunda bilgi sahibi olabiliyoruz. Peki eylül ayı itibariyle oyuncuların en çok tercih ettiği işletim sistemleri hangileri? İşte en çok kullanılan işletim sistemleri!

Steam en çok kullanılan işletim sistemleri listesini paylaştı
Steam, ekim ayının en çok kullanılan işletim sistemleri listesini paylaştı. Buna göre geçen sene çıkış yapan ve ilk etapta ciddi sorunlarla gündemden düşmeyen Windows 11, son dönemde sorunlardan büyük ölçüde arınmasına rağmen halen oyuncuların tercih ettiği bir sürüm değil. Zira Windows 10, eylül ayına kıyasla yüzde 0,42'lik bir artış yaşadı ve yüzde 68,91'lik pazar payıyla zirvede yer almaya devam ediyor.
Windows 11 ise geçtiğimiz ay düşüş yaşadı. Zira sürüm, ekim ayında sadece yüzde 1,47'lik bir düşüş yaşadı ve yüzde 23,37'lik pazar payının sahibi oldu. Bunun dışında bir döneme damga vuran ve son olarak güncelleme desteğini kaybeden Windows 7 de geçen ay yüzde 1,19'luk bir artış yaşadı ve pastadan yüzde 3,59'luk pay almayı başardı.